Bayrakcı Metal – Çelik Konstrüksiyon – Çelik Çatı – Trapez Sac

Alimak Kapısı

Alimak kapısı, şantiyelerde veya bir tür asansör olan alimak bulunan yerlerde bulunması zorunlu bir kapıdır. İş Sağlığı ve Güvenliği kanunlarına göre, alimak boşlukları uygun bir şekilde kapatılmalıdır. Bu kapılar için metal konstrüksiyon donanımlar kullanılır.

Bayrakcı Metal Tasarımı Alimak Kapısı

Bayrakcı Metal, alimak kapısı ihtiyaçlarını, taleplere uygun olarak karşılayabilecek ekip, ekipman ve kapasiteye sahiptir. Alimak kapısı kullanılacak alimak boşluğuna göre imal edilerek, montajı yapılmaktadır. Yüksek irtifada kullanılan alimak kapısı projeleri için firmamızdan destek alabilirsiniz. Şantiyeleriniz için güvenli alimak kapısı üretimi yapıyoruz.

Firmamızın tasarımı olan alimak kapısının özellikleri şunlardır;

  • Alimak kabin ölçüleri ve kapasitesi çerçevesinde modüler tasarım alimak kapısı hizmeti vermekteyiz.
  • Alimak sisteminden bağımsız olarak düşük maliyetlerde alimak kapısı temin edebilirsiniz.
  • Şantiyelerinizdeki alimak mekanizmalarına göre açılıp kapanan alimak kapısı tasarımlarını uzman ekibimiz projelendirerek, kurmaktadır.
  • Dayanıklı malzemelerden üretilen kapı profilleri ve ızgaraları için istenen renkte endüstriyel boya seçenekleri bulunmaktadır.

Alimak kapısı talepleriniz için alanında uzman ekibimiz hizmetinizdedir. İlgili mevzuat ve yönetmeliklere uygun olarak tasarlanan alimak kapıları, istediğiniz süre içinde imal edilerek, yerinde montajı yapılmaktadır. Alimak kapısı hizmetlerimizde “anahtar teslim” anlayışı ile hareket etmekteyiz.

Alimak ve Alimak Kapısı Nedir?

Alimak, şantiyelerde veya inşaatlarda insan ve yük taşımakta kullanılan taşıyıcı veya bir tür asansördür. Dikey olarak hareket eden, yüksek noktalara erişim sağlayan araçlardır.

“Alimak” adı verilen bu araçlar, kanunen asansör sayılmıyor. “İş Ekipmanları Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” kapsamında değerlendirilen alimaklar, çeşitli şekillerde kurulabilmektedir. İnsan veya yük taşınacak yüksekliğe ve alana göre farklı tasarımlarla alimak üretilmektedir.

Asansörler ve diğer kaldırma ve taşıma araçlarının fenni muayenesi üç ayda bir makine mühendisleri tarafından yapılırken; “İş Ekipmanları Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği” ile bu süre yılda 1 defa olarak güncellenmiştir. Kontrol yetkisi de, mühendisler dışında teknikerlere de verilmiştir.

Alimak türü taşıyıcılar, raylı sistemle çalışmaktadır. Binaların veya inşaat halindeki yapıların dış cephesine kurulan bir tür asansördür. İşçi ve yük taşıması için tasarlanmıştır. Alimakların belli bir yük kapasitesi vardır. Kapasitesini aşacak şekilde aşırı yük yüklendiğinde kendi kendini kilitleyerek, çalışmaz duruma geçer.

Alimak ve alimak kapılarına ilişkin şu noktalar önemlidir;

  • Alimaklarda, kapı dışında düşme tehlikesine karşı paraşüt ve acil fren butonu gibi ekipmanların da olması gerekmektedir.
  • Şantiye alanlarında çok sık kullanılan alimaklarda hemen hemen her gün bakımı yapılması gerekir.
  • Alimak kapısı; şantiyelerde çalışan personelin can güvenliği için önem arz etmektedir.
  • Bu tür kapılar, alimak tamamen yere inmeden açılmaz. Böylece muhtemel iş kazaları önlenir.
  • Asansör firmaları tarafından kurulan alimakların kapılarının bulunması yasal zorunluluktur.
  • Alimak kapısı, genellikle alimaktan sorumlu personel tarafından açılıp kapatılır.

Bayrakcı Metal; ISO kalite standartları çerçevesinde alimak kapısı çözümleri sunuyor. Herhangi bir proje için alimak kapısı taleplerinizi kısa sürede tasarlayarak, uyguluyoruz. Uluslar arası standartlara uygun alimak kapısı ve donanımları için hizmet veren firmamız, bu alanda öncü firmalar arasında yer almaktadır.

Sizin için Alimak kapısı projelerini yerinde keşifle tasarlayarak, projeye özel alimak kapısı uygulamasına birlikte karar veriyoruz. İsterseniz size özel olarak hazırladığımız projelerimizle alimak kapısı hizmeti de verebiliriz.

Alimak kapısı uygulamalarını bütçenize uygun seçeneklerle sunuyoruz. Bize uğrayın, ihtiyaçlarınızı anlatın, alimak kapısı çeşitlerini inceleyin, karar verin!

Özel tasarım talepleri, istediğiniz özelliklerde alimak kapısı işlemleri için info@bayrakcimetal.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz. “İletişim” bölümündeki formu doldurarak veya telefonlarımız vasıtası ile de bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bayrakcı İnşaat Metal San. Tic. Ltd. Şti.
Ziya Gökalp Mh. İkitelli OSB Metal İş Sanayi Sit. Yolu 12A Blok No: 38-40 Başakşehir / İstanbul
Talep Formu