Bayrakcı Metal – Çelik Konstrüksiyon – Çelik Çatı – Trapez Sac

Asansör Çelikleri

Asansör çelikleri, asansör kuyusu içinde rayların, kapıların ve kabinlerin montajının yapılabilmesi için gerekli sistemlerdir. Asansör çelikleri, asansör kuyuları boyunca kurulan bir sistemdir. Asansör kuyusu olmadığı durumlarda da kutu profiller şeklinde uygulanabilir. Asansör çelikleri projeye göre tasarlanmalıdır. Asansörler için tasarlanan çelik konstrüksiyonlar, birbirine eklenerek, kaynaksız olarak kuyu haline getirilebilir. Bu sistemle meydana getirilen kuyunun içinde asansör montajı gerçekleştirilir.

Bayrakcı Metal Tasarımı Asansör Çelikleri

Bayrakcı Metal, asansör çelikleri sistemleri için uzman kadrosu ile hizmet veriyor. Her tür asansör alanına kurulabilen çelik konstrüksiyon asansör çelikleri üretiyoruz.

Firmamızın asansör çelikleri alanındaki uygulamaları şunlardır;

  • Çelik konstrüksiyon taşıyıcı karkas sistemleri imalatı ve montajı yapılmaktadır.
  • Her tür asansör projesine uygun olarak asansör çelikleri konstrüksiyon sistemi üretim ve kurulumu yapılmaktadır.
  • Birden fazla asansör kabini içeren asansör kuyularında kabinlerin arasına “seperatör” imalatı ve montajı uygulanmaktadır.

Firmamız; binalardaki ihtiyaçlara göre asansör çelikleri sistemleri ve donanımlarına yönelik çözümler sunuyor. Asansör kuyusunun olmadığı durumlarda asansör çelik konstrüksiyonu tasarlayarak, gerekli malzemelerin imalat ve montajını yapıyoruz.

Asansör Çelikleri ve Uygulamaları Nedir?

Yüksek noktalara insan ve yük taşımak için tasarlanan asansörlerde güvenlik öncelikli bir konudur. Dik olarak yük veya insan taşıyan asansörlerin inip çıkması için platformlar ve kabinler tasarlanır. Karakteristik olarak bir makine düzeni olan asansör sistemlerinin çevresine kurulan çelik konstrüksiyon donanımlar, sistemin kontrolü, bakımı ve onarımı için önemli işlevler görür.

Asansör çelikleri, kullanılacak asansör sistemi ve asansör kuyusuna göre farklı şekillerde tasarlanmaktadır. Bu çelik konstrüksiyon sistemlerinin kullanılabilmesi için asansör kuyularına ihtiyaç duyulmaktadır.

Asansör çelikleri, asansör kuyusu olmayan binalar için de çözümler sunabilen özelliktedir. Yapılardaki ilgili kişilerin onayının ardından binaların dışına ulusal ve uluslar arası standartlara göre çelik konstrüksiyon asansör kuyusu tasarlanabilir.

İmar mevzuatlarına uygun olarak tasarlanan bu sistemler, güvenli ve uzun ömürlüdür. Yapının durumuna göre kaynaklı veya kaynaksız çelik konstrüksiyon asansör sistemi tasarlanabilmektedir.

Asansör çelikleri sistemleri için şunlara dikkat edilmesi gerekir;

  • Çelik konstrüksiyon asansör sistemleri üretecek ve kuracak firmanın bu alanda uzman olması gerekmektedir.
  • Bu sistemin imalat ve kurulumunda çalışan personel, sertifikalı olmalıdır.
  • Asansör çelikleri sistemleri kurulan yapılarda muhtemel maliyetlerin önüne geçmek için alanında deneyimli kadrolarla çalışmak önemlidir.
  • Çelik konstrüksiyonun ilgili imar ve yangın yönetmeliklerine göre planlanması, tasarlanması ve kurulması öncelikli konulardır.
  • Asansör çelikleri üretim ve montajını yapan ekip, bu sistemin insanların can güvenliği için kurulduğunun bilincinde olmalıdır.

Asansör sistemlerinde kullanılan “seperatör sacı”, asansör kuyusundaki ağırlık karkasına takılır. Asansör bakımlarında personelin güvenliği için tasarlanmış bir donanımdır. Kabinlerin ebatlarına göre ölçüleri değişebilmektedir.

Bayrakcı Metal; ISO kalite standartları çerçevesinde projeye özel asansör çelikleri uygulamaları çözümleri sunuyor. Herhangi bir proje için asansör çelikleri taleplerinizi kısa sürede tasarlayarak, uyguluyoruz. Uluslar arası standartlara uygun asansör çelikleri donanımları ile hizmet veren firmamız, asansör çelik konstrüksiyon uygulamalarında öncü firmalar arasında yer almaktadır.

asansör çelikleri projelerini yerinde keşifle tasarlayarak, projeye özel tasarlanmış asansör çelikleri uygulamasına birlikte karar veriyoruz. İsterseniz size özel olarak hazırladığımız kendi projelerimizle asansör çelikleri hizmeti de verebiliriz.

Projeye özel asansör çelikleri uygulamalarını bütçenize uygun seçeneklerle sunuyoruz. Bize uğrayın, ihtiyaçlarınızı anlatın, asansör çelikleri uygulamalarımızı inceleyin, karar verin!

Özel tasarım talepleri, istediğiniz özelliklerde asansör çelikleri işlemleri için info@bayrakcimetal.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz. “İletişim” bölümündeki formu doldurarak veya telefonlarımız vasıtası ile de bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bayrakcı İnşaat Metal San. Tic. Ltd. Şti.
Ziya Gökalp Mh. İkitelli OSB Metal İş Sanayi Sit. Yolu 12A Blok No: 38-40 Başakşehir / İstanbul
Talep Formu