Bayrakcı Metal – Çelik Konstrüksiyon – Çelik Çatı – Trapez Sac

Depo Tankı

Depo tankları; akaryakıt, yağ ve petrol türevi yanıcı maddeleri güvenli bir şekilde depolamakta kullanılır. Özellikle büyük şantiyelerin demirbaşlarından biridir. Şantiye saha alanlarında iş makineleri veya kullanılan diğer makine ve araçlar için mobil veya sabit depo tankı üretilmektedir. Depo tankları; şantiyeler, inşaatlar, sanayi alanları, yapı arazileri ve fabrikalar yerlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bayrakcı Metal Tasarımı Depo Tankı

Depolama tankı, mevcut ürünlerimizden biridir. İhtiyaçlarınıza uygun, özel olarak tank veya kazan gibi depolama ünitesi üretim imkânımız bulunmaktadır.

Firmamızın tasarladığı depolama tanklarının özellikleri şunlardır;

 • Yakıt tanklarımız optimum güvenliği sağlayacak şekilde üretilmektedir.
 • Yeni nesil teknolojilerle üretim sağlanmaktadır.
 • Depo tanklarının düzenli olarak kontrol ve bakımları yapılmaktadır.
 • Üretim aşamasında mukavemet hesapları yapılarak, uygun değerlere göre cidar kalınlıkları belirlenmektedir.
 • Yakıt seviye göstergesi, talebe göre dijital veya mekanik olabilmektedir.
 • Ürettiğimiz depo tankı modellerinin parçaları kolay değiştirilebilecek özelliktedir.
 • Talebe göre istenen renkte endüstriyel boya seçeneklerimiz vardır.
 • İstendiği takdirde galvaniz kaplama da yapılabilmektedir.
 • Yurt içi ve yurt dışı projelerde kullanılmak üzere yakıt depo tankı üretimi yapmaktayız.

Depo tankı çeşitlerinin her bileşeni kalite kontrolcüler tarafından kontrol edilmektedir. Ölçü kontrolü, yüzey kaplama kontrolü ve kaynak kalitesi kontrolü gibi işlemlerin ardından montaj aşamasına geçilmektedir.

Firmamız, uzun süre kullanılabilecek, ilgili mevzuat ve yönetmeliklere uygun, garantili ve CE sertifikalı depo tankı üreterek, anahtar teslim hizmet vermektedir.

Depo Tankı, Kazan ve Depolama Üniteleri

Depo tanklarının çok geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır. Sıvı gıda ve kimyasal ürünler için tercih edilen depo tankı, özellikle yakıt, yağ ve petrol türevlerinin depolanması için oldukça elverişlidir.

Dayanıklı ve güvenli olması için paslanmaz çelikten üretilmektedir. Çelik malzemeden üretilen depo tankları, deformasyon ve delinme gibi iç ve dış etkenlere karşı dayanıklıdır. Kapasiteleri, kullanılacak alana ve amaca göre değişebilmektedir. Depo tanklarının üretimi, ulusal ve uluslar arası kalite standartları çerçevesinde, Makine Mühendisleri Odası denetiminde yapılmaktadır.

Depo tankı; fueloil, motorin, benzin, yağ,  gaz yağı gibi petrol ürünleri veya yanıcı petrol türevlerinde yaygın olarak kullanılır. Akaryakıt tankerlerinde de kullanılan depo tankı, yanıcı akaryakıt maddelerinin güvenli bir şekilde taşınmasını ve depolanmasını sağlar.

Depo tankı üretiminde şu noktalara dikkat edilmelidir;

 • Ulusal ve uluslar arası depo tankı imalat usulleri dikkate alınmalıdır.
 • Uzman bir ekip tarafından üretilmelidir.
 • Depo tankı teçhizatını korumak için tank ile yekpare kabin imalatları yapılabilir.
 • İmalatı yapılan depo tankı, sevkiyat öncesi ilgili mühendisler tarafından hidrostatik ve dinamik kontrollere tabi tutulmalıdır.
 • Depo tankının kapakları, menteşeleri, kilit bölgeleri ve bağlantı mekanizmaları sızdırmazlık testi ile rapor edilmelidir.

Yakıt tanklarında seviye göstergesi, mekanik veya dijital sistemlerle kurulabilir. Dijital gösterge sinyalleri, uzak noktalardaki kontrol odasına kadar ulaştırılabilir. Sinyal verileri, çeşitli kontrol sistemlerine aktarılabilecek özelliktedir. Yakıt tankı veya depo tankının özelliğine ve kullanılacağı yere göre tank üstü kapağı, boşaltma vanası flanşı gibi çeşitli bölümleri bulunabilmektedir.

Bayrakcı Metal; ISO kalite standartları çerçevesinde depolama tankı çözümleri sunuyor. Herhangi bir proje için depo tankı taleplerinizi kısa sürede tasarlayarak, uyguluyoruz. Uluslar arası standartlara uygun depo tankı ve donanımları için hizmet veren firmamız, bu alanda öncü firmalar arasında yer almaktadır.

Sizin için yakıt depo tankı projelerini yerinde keşifle tasarlayarak, projeye özel depolama tankı uygulamasına birlikte karar veriyoruz. İsterseniz size özel olarak hazırladığımız projelerimizle depo tankı hizmeti de verebiliriz.

Depo tankı uygulamalarını bütçenize uygun seçeneklerle sunuyoruz. Bize uğrayın, ihtiyaçlarınızı anlatın, depo tankı uygulamalarımızı inceleyin, karar verin!

Özel tasarım talepleri, istediğiniz özelliklerde depolama tankı işlemleri için info@bayrakcimetal.com.tr adresinden bize ulaşabilirsiniz. “İletişim” bölümündeki formu doldurarak veya telefonlarımız vasıtası ile de bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bayrakcı İnşaat Metal San. Tic. Ltd. Şti.
Ziya Gökalp Mh. İkitelli OSB Metal İş Sanayi Sit. Yolu 12A Blok No: 38-40 Başakşehir / İstanbul
Talep Formu